Haber

Konya’dan deprem bölgesine 114 yardım TIR’ı sevk edildi

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremlerin ardından bölgeye bugüne kadar 114 TIR yardım malzemesi gönderildi.

Konya’dan bölgeye destek ve yardımlar devam ediyor. AFAD ve belediyelerin koordinasyonunda Konya Valiliği. SporKongre Merkezi’nde kurulan Yardım Toplama Merkezi’nde toplanan yardımlar 48 TIR ile bölgeye ulaştırıldı.

Kumbara, çikolata, oyuncak ve bebeklerini sarsıntı bölgesine gönderen çocukların ve ailelerinin kolilere bıraktıkları mektup ve notlar dikkat çekti.

Bez bebeğine “Sıla” adını veren 4 yaşındaki kız çocuğu, “Ne yaparsak yapalım acınızı dindiremeyeceğimizi biliyoruz. Allah yar ve yardımcınız olsun. Yaşadıklarınızı unutturmak için” az da olsa… Allah bir daha böyle bir felaketi yaşatmasın. Geçmiş olsun.” Not ile gönderildi.

Meram Belediyesi de depremden etkilenen bölge için seferber oldu.

Bölgeye arama kurtarma ekipleri, portatif mutfaklı kamyonlar, iş makineleri, barınak otobüsleri, çöp kamyonları taşıyan Meram Belediyesi, iç tasarımı sedir ağacı şeklinde düzenlenmiş 1 adet otobüs ve 1 adet tır yüklü konteyneri yola çıkardı. salon

Selçuklu Belediyesi’nden 52 yardım TIR’ı

Selçuklu Belediyesi de Hatay’daki depremzedelere ulaştırılmak üzere bölgeye yardım malzemeleri yüklü 52 tır gönderdi.

Selçuklu Belediyesi koordinasyonunda başlatılan kampanyaya çok sayıda vatandaş ilgi gösterdi.

Konya Ticaret Odası tarafından da acil durum malzemelerinin bulunduğu 13 TIR Hatay’a gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu