Haber

T24 Yıllık Buluşmaları: Cumhuriyetin 100. Yıl Eşiğinde Türkiye ve Dünya Nerede?

T24, 24 Ekim 2022 Pazartesi günü tam gün konferans düzenledi. “Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş Yıldönümü Eşiğinde Türkiye ve Dünyanın Nerede Bulunduğu ve Nereye Gidiyor” konulu konferansta uzmanlar ve saygın isimler bir araya geldi. panellere kendi alanlarında sunumlar yaparak katıldılar.

Mali dış kaynaklardan ve ideolojik angajmanlardan bağımsız, sadece gazetecilik gelirleriyle yayın yapan T24, bu nitelikleriyle Türkiye’nin her yerinde izlenen, medya tarihinde özel yeri olan bir haber/yorum/analiz kanalı konumuna ulaşmıştır. 13 yaşında, dünyada da anılıyor. T24, yıllık toplantılarının ilkini 24 Ekim 2022’de tam gün konferansla gerçekleştirdi.

Hilton Bosphorus İstanbul Konferans Merkezi’nde düzenlenen konferansın açılış sunumunu, “gençlerin durumu, korkuları, beklentileri, arayışları ve seçim olasılıkları” konularını ele alan Bekir Ağırdır yaptı. Moderatörlüğünü Murat Sabuncu ve Şirin Payzın’ın yaptığı konferansta Prof. Dr. Daron Acemoğlu, “Önümüzdeki 30 yılda Türkiye’yi ve dünyayı bekleyen ekonomik, demografik ve teknolojik gelişmeler” konulu sunum yaparak soruları yanıtladı.

Panellere Türkiye’nin saygın akademisyen, ekonomist, işadamları ve dış politika uzmanlarının katıldığı konferansın kapanış konuşmasını, eserleri Nobel Edebiyat Ödülü’ne layık görülen Orhan Pamuk yaptı.

buyukcekmecehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu