Haber

Samsun’da 274 bin öğrenci eğitime başladı

Samsun’da 274 bin öğrenci derse başladı

Deprem bölgesinden 1157 öğrenci eğitime başladı

SAMSUN – Samsun’da 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı ikinci yarıyılında 274 bin öğrenci zilin çalmasıyla derslerine başladı. Sallanan bölgeden kente gelen 1157 öğrenci eğitime başladı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle verilen eğitimin ara verilmesinin ardından deprem bölgesi dışındaki 71 ilde okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrenciler bugün derse başladı. Samsun’da Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı yurtlarda, kurumların misafirhanelerinde, otellerde ve yurtlarda kalan ailelerin çocukları da eğitime başladı. Depremin ardından okulların normalleşme sürecinde en aktif kurumlar arasında yer aldığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Ağar, depremzedelerin en uygun biçimde eğitim alabilmeleri için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

“Deprem bölgesinden 1157 öğrenci okullarımıza yerleştirildi”

Depremzede öğrencilere yönelik faaliyetler hakkında bilgi veren Müdür Ağar, “İkinci eğitim öğretim dönemimiz bugün prestijli bir şekilde başladı. Büyük bir afetin ardından okullarımız normalleşme sürecinde en aktif kurumların ortasında yolunu buluyor. aslında öğrencilerimizin bir an önce okullarında eğitim almaları için kritik bir seviye.Bugün prestijli bir şekilde.Okullarımızda deprem bölgesinden gelen 1157 öğrencimiz buradaki okullara yerleştirildi.Ulaşıp kayıt ettirdiğimiz 1157 çocuğumuz var. Yerleşmeler devam ettikçe bu sayı artıyor.Okullarımıza yerleşen tüm depremzedelerimizi rehberlik servisimiz ile ilişkilendirdik.Bunun dışında beyin sarsıntısının olumsuz etkilerini en aza indirmek için tüm okullarımızda psikososyal çalışmalar yapılmaya başlandı. Milli Eğitim Bakanlığı psikososyal planını yayımladı.. Bugün prestiji ile okulumuza psikoeğitim programları şeklinde uygulamalar yapılıyor. Okullarımızda bulunan tüm şehitlerimize, depremden etkilenen öğrencilerimize ve ailelerine teşekkür ederiz.”

nazimiye-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu