Haber

MEB, depremden etkilenen öğrenciler için izleme grubu oluşturdu.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, depremden etkilenen illerden farklı illere sevk edilen öğrencilerin eğitim-öğretim süreçlerinin devamlılığını sağlamak amacıyla “Depremden Etkilenen Öğrenci Takip ve İzleme Grubu” oluşturduklarını bildirdi.

Bakan Özer, yaptığı yazılı açıklamada, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerden farklı illere öğrenci nakil işlemlerinin gerçekleştirildiğini hatırlattı.

Bu durumdaki öğrenciler için yeni bir tedbir aldıklarını kaydeden Özer, şöyle konuştu:

“Transfer işlemleri yürütülen öğrencilerin eğitim ve öğretim süreçlerinin kesintisiz olarak devam edebilmesi için gerekli şartların sağlanması ve depremden etkilenen öğrenciler için takip ve izleme sisteminin kurulması ihtiyacı” eğitim ortamında ve süreçlerinde ortaya çıkmıştır.

Bu kapsamda Bakanlığımızca görevlendirilen yeterli sayıda istekli öğretmenin katılımı ile ‘Depremden Etkilenen Öğrenci Takip ve İzleme Grubu’ oluşturulmuştur. Bu kapsamda oluşturduğumuz izleme kümesi ile en az ayda bir olmak üzere deprem bölgesinden öğrencilerin nakil olduğu okulların ziyaret edilerek işbirliği içerisinde analizler üretilmesi sağlanacaktır. ihtiyaçların tespiti ve temini için ilgili birimlerle

Bakan Özer, okulla görüşerek öğrencilerin eğitime erişimini sağlamak için her türlü çabayı göstermeye devam edeceklerini vurguladı.

haber-kozakli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu