Haber

Küçükçekmece Belediyesi Muharrem Ayında 30 Bin Porsiyon Aşure Dağıttı

Küçükçekmece Belediyesi, Muharrem Ayı münasebetiyle ilçenin farklı noktalarında vatandaşlara yaklaşık 30 bin porsiyon aşure ikram etti. Belediye Başkanı Kemal Çebi de Garip Dede Cemevinde vatandaşlar ve sivil toplum kuruluşlarıyla aşure lokmalarını paylaşarak Muharrem ayının birlik ve beraberliğe vesile olmasını diledi.

Belediye aşevinde hijyenik esaslar gözetilerek özenle hazırlanan aşureler, Sosyal Yardım Müdürlüğü aracılığıyla Küçükçekmecelilerle buluşturulmaya devam ediyor. Hürriyet Caddesi, Halkalı Marmaray ve Mehmet Akif Mahallesi’nde dağıtılan aşureler, belediyeden sıcak yemek alan ihtiyaç sahiplerine de ulaştırıldı. Aşure ikramına Küçükçekmece halkı yoğun ilgi gösterdi.

Başkan Çebi’den birlik ve beraberlik mesajı

Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, Muharrem ayı dolayısıyla yaptığı mesajda, “Böyle mübarek bir ayın maneviyatını vatandaşlarımızla paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Aşure birlik, beraberlik ve paylaşmayı temsil eder. Canlarımızın oruçlarının, lokmalarının hayırlara vesile olmasını diliyorum.” Yas tutmak isteyenlerin oruçları Allah katında kabul olur.” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu