Ekonomi

Kripto para piyasası son yükselişin ardından düşüşte, Bitcoin ve Ethereum düşüşte

NEW YORK – Kripto para piyasası, önde gelen dijital para birimleri Bitcoin(BTC) ve Ethereum’un (ETH) düşüşüyle ​​birlikte önemli kazanımlar kaydettiği bir dönemin ardından düşüş yaşıyor. Piyasa değeri 1,4 trilyon dolarla zirveye ulaşan sektörde gerileme işaretleri var.

Son dönemde fiyatı yükselen Bitcoin, kazanımlarını tersine çevirdi ve şu anda 36.656,75 dolardan işlem görüyor. Bu, geçtiğimiz hafta %15’in üzerinde önemli bir düşüşü temsil ediyor. Santiment’in analizi, işlem hacminde azalma ve Piyasa Değerinin Gerçekleşen Değer (MVRV) oranında artışa işaret ederek fiyatın çok pahalı hale gelmiş olabileceğini gösteriyor. Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama (MACD) ve Göreceli Güç Endeksi (RSI) gibi teknik göstergelerin gösterdiği düşüş momentumuna rağmen Chaikin Para Akışı (CMF) sıfırın üzerinde kalıyor ve bu da bir iyimserlik ölçüsüne işaret ediyor.

Ethereum başlangıçta 2.000 doların üzerine çıktı ancak o zamandan beri yedi gün içinde %4’ten fazla düşüşle 1.959,51 dolara düştü. Bu düşüş, pozitif fonlama oranı ve Alıcı Satıcı Oranının da gösterdiği gibi, Ethereum’un vadeli işlem piyasalarına olan ilginin devam ettiğine dair işaretlere rağmen gerçekleşti. Kore Premium Endeksi’nin de yansıttığı gibi, Kore yatırım hissiyatı düşük kalmayı sürdürüyor.

Meme kripto para birimleri daha geniş pazarda görülen kayıpları yansıtıyor. Dogecoin( DOGE) Ve Şiba Inu (SHIB) değerlerinde %7’ye kadar düşüş yaşandı. Bu tanınmış madeni paralardaki düşüş, mevcut piyasa eğilimini daha da vurguluyor.

Korku ve Açgözlülük Endeksi’ne göre kripto para piyasasındaki genel duygu ‘açgözlü’ ve şu anda 69 seviyesinde. Bununla birlikte, işlem hacimlerinin %40 oranında düşmesi nedeniyle yavaş hareketin yakın vadede devam edeceği beklentisi var. Temel teknik göstergeler düşüş eğilimine işaret ediyor. Büyük cüzdanların yükselişin ardından 50 binden fazla BTC kaybettiği bildirildi, bu da işlem hacmindeki düşüşe katkıda bulundu.

Yatırımcılar ve tüccarlar bu değişken ortamda yol alırken, kripto para piyasasında gelecekteki hareketleri ölçmek için bu ölçümleri ve analizleri yakından izleyecekler.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

refahiye-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu