Haber

“Kadınlar Aydınlık Geleceğin Mimarları Olacak”

Ege İş Kadınları Derneği’nin (EGİKAD) 15’inci kuruluş yıldönümü yemeğine katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Türkiye’de parlak geleceğin mimarları kadınlar olmalıdır. İzmirli kadınların da bu kadınlara öncülük etmesi gerekiyor. Başka türlü değişmeyecek. “Yükünüz ve sorumluluğunuz aslında sadece İzmir’le sınırlı değil” dedi.

Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD), kuruluşunun 15’inci yılını kutladı. İzmir Arena’da düzenlenen toplantıya, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Vali Yardımcısı Hulusi Doğan, Ege İş Kadınları Derneği Lideri Şahika Aşkıner, Ege İş Kadınları Derneği Kurucu Lideri Işın Yılmaz, Batı Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (BASİFED) katıldı. ) Lider Mehmet Ali Kasalı, Dışişleri Bakanlığı İzmir Temsilcisi Büyükelçi Naciye Gökçen Kaya, iş dünyası, oda, dernek ve sivil toplum kuruluşlarının lider ve temsilcileri hazır bulundu.

Soyer: “Yükünüz ve sorumluluğunuz İzmir ile sınırlı değil”
Kadınların tarih boyunca İzmir’de varlığını gösterdiğini ve şehrin kimliğine damgasını vurduğunu belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ESHOT’ta kadın şoför çalıştırdıklarını hatırlattı. Soyer, “Kadın elinin değdiği yerde başka bir disiplin ve medeniyet başlar. Bu nedenle İzmir Türkiye’nin en çok çeşitliliğe sahip şehridir. En demokratik ve keyifli şehirdir. İzmirli kadınların Türkiye’deki kadınlara öncülük etmesi gerektiğine inanıyorum. İzmirli kadınların sorumluluğu yalnızca İzmir’le sınırlandırılamaz. Tarih boyunca bu hiç olmadı. Türkiye’de parlak geleceğin mimarları kadınlar olmalıdır. İzmirli kadınların bu kadınlara öncülük etmesi gerekiyor. Aksi takdirde değişmeyecektir. “Yükünüz ve sorumluluğunuz aslında sadece İzmir’le sınırlı değil” dedi.

Doğan: “Çok başarılı bir hizmet verdik”
İzmir Vali Yardımcısı Hulusi Doğan, “Biz de İzmir Valiliği olarak EGİKAD ile birlikte AB projesi sayesinde onları daha iyi tanıdık ve çok başarılı hizmet verdik” dedi. Batı Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (BASİFED) Başkanı Mehmet Ali Kasalı, şunları söyledi: “Kadın meselesi bir medeniyet meselesidir, bir medeniyet meselesidir. Demokrasi sorunu çözülmeden hukuk, adalet ve eşitlik sorunları çözülemez. “Toplumun yarısını ihmal eden bir toplum başarıya ulaşamaz” dedi.

Aşkıner: “Kadın girişimcilerin yaratıcılığını geliştirmeye devam ediyoruz”
Ege İş Kadınları Derneği Lideri Şahika Aşkıner, “Ana misyonumuz olan şehrimizde ve bölgemizde kadın girişimci sayısını artırmaya ve yolculuğunun başında olan kadın girişimcilerin yaratıcılıklarını geliştirmelerine destek olmaya devam ediyoruz. AB projelerini hayata geçirdik.” Ege İş Kadınları Derneği Kurucu Lideri Işın Yılmaz, derneğin kuruluş sürecini anlattı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

boyabat-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu