Haber

İzmit’ten temiz enerji hamlesi!

KOCAELİ (İGFA) –İzmit Belediyesi, doğal kaynakları enerjiye dönüştürmek amacıyla Çağdaş Hayvan Pazarı’nın çatısı için hazırladığı Güneş Enerjisi Santrali Projesi’ni devreye almak için gün sayıyor.

Çevreci İzmit Belediyesi, iklim değişikliğine uyum stratejisinden yola çıkarak Çağdaş Hayvan Hali çatısında tasarladığı Güneş Enerjisi Santrali heyeti için lisans ve onay çalışmalarında sona geldi.

Modern Hayvan Hali’nin çatısına kurulacak 800 kWe’lik Güneş Enerjisi Santrali’nin ruhsat ve onay alma aşamasında sona yaklaşan İzmit Belediyesi, İller Bankası’nın Yenilenebilir Enerji Teşviklerinden de yararlanmak için girişimlerde bulunuyor.

AYLIK GÜÇ ÖLÇÜMÜNÜN YÜZDE 40’INI KARŞILAYACAK

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural, İller Bankası Yenilenebilir Enerji Teşviklerinden yararlanmak için İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı Volkan Bektaş ile bir araya gelerek proje dokümanlarının özetini sundu.

800 kWe gücü ile İzmit Belediyesi’nin aylık elektrik tüketiminin yaklaşık yüzde 40’ı karşılanacak.

İzmit Belediyesi, iklim değişikliğine uyum sürecinde güç dönüşümünün değeri doğrultusunda gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için çalışmalarına hız kesmeden devam edecek.

akdagmadeniajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu