Haber

İngiltere’de çok sayıda kadına tecavüz ettiğini itiraf eden polis görevden alındı

İngiltere’nin başkenti Londra’da 17 yıl boyunca çok sayıda kadına tecavüz ettiğini itiraf eden polis memuru David Carrick görevden alındı.

Londra Büyükşehir Polis Teşkilatı Müdürü Mark Rowley, “David Carrick’in tüm kurbanlarından özür dilerim. Londra’da onları hayal kırıklığına uğrattığımızı hisseden tüm kadınlardan da özür dilemek istiyorum” dedi. şeklinde konuştu.

BBC’ye göre, milletvekilleri ve diplomatların koruması olan 48 yaşındaki Carrick, duruşmada suistimal nedeniyle kamu hizmetinden ihraç edildi.

Ajans ayrıca, cinsel suçlara bulaşmış olabilecek memur veya personeli araştırmak için Aile İçi Taciz ve Cinsel Suçlar adlı bir soruşturma ekibinin kurulduğunu duyurdu.

Carrick’in cezası, 6 Şubat’ta Southwark Kraliyet Mahkemesi’nde başlaması beklenen duruşmada kamuoyuna duyurulacak.

17 yılı aşkın bir süredir Carrick, saldırı, tecavüze teşebbüs ve haksız yere tutuklama dahil olmak üzere 24’ü tecavüz olmak üzere 49 suçtan suçunu kabul etti.

Polis kaynakları, Carrick’in bazı kadınlarla çevrimiçi tanışma siteleri aracılığıyla veya sosyal etkinliklerde tanıştığını ve paylaşımını onların inançlarını kazanmak için kullandığını belirtti.

Etkinlik

Milletvekillerini ve diplomatları koruyan Carrick, 2 Ekim 2021’de gözaltına alındı ​​ve aynı gün Büyükşehir Polisi tarafından açığa alındı.

Carrick, 3 Ekim 2021’de Hertfordshire Polis Teşkilatı tarafından tecavüzle suçlandı ve ertesi gün katıldığı mahkemede video konferans formülüyle suçlamaları reddetti.

habercukurca.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu