Haber

Geleceğin sporcuları başarıya koşuyor

Aydın’da okul sporları kapsamında düzenlenen atletizm müsabakaları kıyasıya mücadelelere sahne olurken, geleceğin sporcuları da başarıya koştu.

Aydın Gençlik ve Spor Sporu tabana yaymak amacıyla İl Müdürlüğü koordinasyonunda düzenlenen okullar arası turnuvalar hız kesmiyor. Bu kapsamda Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları etkinlik programı çerçevesinde düzenlenen Ortaokullar Küçükler AB Atletizm müsabakaları kıyasıya bir mücadeleye sahne oldu. Kardeşköy Atletizm Pisti’nde düzenlenen müsabakalar yoğun katılımla gerçekleşirken, müsabakalara 8 takım ve toplam 154 sporcu katıldı. İki gün süren müsabakalar müsabakalara sahne olurken, müsabakalarda başarılı olan geleceğin sporcuları da törenle madalyalarını aldı.

Konuyla ilgili Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Okul Sporları kapsamında düzenlenen Okullararası Gençler AB Atletizm müsabakalarında Kardeşköy Atletizm Pisti’nde gençlerimiz başarıya koşmak için koştu” ifadeleri kullanıldı.

Genç-A Kızlar kategorisinde 3 takım 38 sporcu, Genç-A Erkekler kategorisinde 5 takım 67 sporcu, Genç-B Kızlar kategorisinde 16 sporcu ve Genç Kızlar kategorisinde 33 sporcu olmak üzere toplam 8 takım ve 154 sporcu. -B Erkek kategorisi, çaba sarf etti. Karşılaşmalar sonunda İncirliova Spor Lisesi hem erkekler hem de kızlar kategorilerinde birinci oldu. – AYDIN

divrigi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu