Haber

Etki Ölçümü ve Yönetimi Zirvesi TED Üniversitesi’nde gerçekleştirildi

Etki Ölçümü ve Yönetimi Zirvesi, “Türkiye’de Harekete Geçme Zamanı” temasıyla Türk Eğitim Derneği (TED) Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Etki Ölçümü ve Yönetimi Zirvesi, TED Üniversitesi ve Etki Yatırımı Danışma Kurulu (EYDK) iş birliğiyle “Türkiye’de Harekete Geçme Zamanı” temasıyla gerçekleştirildi.

TED Üniversitesi’ndeki zirvede konuşan Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, üniversitelerinin Türkiye’nin en genç ve yenilikçi üniversitelerinden biri olduğunu, sosyal fayda alanını üç ana misyondan biri olarak benimsediğini belirtti.

Sürdürülebilir kalkınma hedeflerinin bu bağlamda eğitim ve araştırma çalışmalarının temel bileşenlerinden biri haline geldiğini belirten Sabuncuoğlu, “Ayrıca üniversitemiz daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da Times Higher Education Impact sıralamasında yer aldı. Özetle, TED Üniversitesi sosyal etki alanında aktif olarak çalışmaktadır ve “Faaliyetlerini sürdürerek alana katkı sağlamaya devam edecektir. Bu zirvenin de başarılı geçeceğini umuyoruz.” dedi.

TED Lideri ve TED Üniversitesi Mütevelli Heyeti Lideri Selçuk Pehlivanoğlu da projelerin sürdürülebilir olması, uygulanıp rafa kaldırılmaması gerektiğine dikkat çekerek, “Asıl önemli olan yarattığınız etkiyi ölçmek ve değişimin gelişimini takip etmektir. ” İfadesini kullandı.

EYDK Lideri Şafak Müderrisgil, etkiyi ölçerek soyut gibi görünen olumlu değişimi paraya dönüştürmenin ve etkiyi yatırımın yapılabilirliği açısından belirleyici hale getirmenin mümkün olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu