Haber

Eski kız arkadaşını öldüren sanığa ilk duruşmada ağırlaştırılmış müebbet hapis

Üsküdar’da eski sevgilisi Elif Güneş’i (32) otomobilde 3 el ateş ederek öldüren Koray Gülbar (35) hakkında ilk duruşmada ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi.

Tutuklu sanıklar Koray Gülbar, Atınç Demir, Serkan Çelik ve Yasin Oflaz cezaevinden Anadolu 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya getirildi. Duruşmaya diğer sanık Aykut Ağılkapı katılmadı. Duruşmaya Elif Güneş’in ailesi de katılırken, salonda tarafların avukatları hazır bulundu.

SANIK AĞLAMAKTAN SAVUNAMIYOR

Koray Gülbar, savunmasında, “Elif ile sevgiliydik. Yaklaşık 10 yıldır birlikteydik. Elif, Atınç’a ‘Koray’a ulaşamıyorum’ deyip konum gönderdi. Atınç, Elif’in tuttuğu pozisyona beni götürdü. ‘Bir arkadaşa gideceğiz’ diyerek çekildi.Elif’i görene kadar Elif’le görüşeceğimizi bilmiyordum.Oraya gittiğimizde Sevilay ve Cahide 5 dakika sonra kendi arabalarıyla yanımıza geldiler. çünkü olay günü Atınç ile birlikte Elif’i rahatsız eden tekelcinin büfesinin yanındaki havaya uyarı ateşi açacaktık Elif içimize girmiş, bulunduğumuz araca binmişti. İçeri girip “Neden buradayız? Arabayı çalıştırdım. Elif’i kardeşi Abdullah’ın yanına götürmek için yola çıktık. Elif bana, “Seninle konuşacaktık. Atınç ile Cahide arasında bağlantı kuracaktık.” “Yolda tartışıyorduk. Abdullah’a götüreceğimi söyleyince birden çılgına döndü. Beni arabaya alma demeye başladı. Elif ile de elbisesinden dolayı tartıştık. Onu istemediğimi söyledim.” Sanık Koray Gülbar bir süre sonra ağlamaya başlayınca savunmasına devam edemedi. Diğer sanıkların savunmalarının ardından savcı mütalaasını verdi. Koray Gülbar ve Atınç Demir’e “kadına karşı kasten öldürme” hatasından müebbet hapis cezası verilmesini isteyen Atınç Demir, Serkan Çelik, Yasin Oflaz ve Aykut Ağılkapı’nın “yıkma, yok etme” suçundan 1 yıldan 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını istedi. sanıklara mütalaaya karşı süre vererek, Serkan Çelik ve Yasin Oflaz’ın tahliyesine karar verdi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Koray Gülbar’ın ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılması istendi. İddianamede, zanlının arkadaşı olan ve ikiliyi bir araya getiren Atınç Demir hakkında ‘kasten öldürmeye yardım etmek’ suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

Duruşmanın ardından açıklama yapan Elif Güneş’in kuzeni Seher, “Ben müebbet değil idam istiyorum. Neden kendini savunuyor. Bir genci katletti. Acaba neden özgürlük istiyor. Katilin savunulduğu bir ülkede yaşıyoruz.İçeri alınmadık ama alınmadık.Tanık “Ne olduğumuzu anlatmak istedik ama verilmedi.Bu hak mı, kanun mu? Adalete güvenir adalete sığınırız ama adalet bizi yüzüstü mü bırakmalı? O delikte çürümesini istiyorum” dedi.

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu