Haber

Erdoğan: Cumhurbaşkanlığı kapısını muhtarlara açtık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğrenci Köşkü’nde düzenlenen Sivil Toplum ve Muhtarlar Buluşması’nda konuştu. Erdoğan, “Muhtarlarımızın yetkilerini genişletmeye, özlük haklarını iyileştirmeye çalıştık. Muhtarlara cumhurbaşkanlığı kapısını açtık.”

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

ÜLKEMİZİ ADIM ADIM İZLİYORUZ: Şehirlerimizi ve insanlarımızı seçimlere hazırlayan bizler değiliz ve olmayacağız. Her hafta sonu bir ilin konuğu olmaya ve halkımızla yüz yüze görüşmeye ayrı bir önem veriyoruz. Onbinlerce kilometre ötedeki akaryakıt istasyonlarında birileri karanlık konuşmalar yapsın, adım adım yurdumuzu dolaşıyoruz. Son 20 yılda olduğu gibi aşkla çalışıyor, vatan toprağını ilmek ilmek dokuyoruz. Allah ömür verdiği ve milletimize hakimiyet verdiği sürece biz tüm şehirlerimize hizmet etmeye devam edeceğiz.

ÜLKEMİZİN AŞAMADIĞI HİÇ BİR HATA YOKTUR: Muhtarlarımız ve oda başkanlarımız demokrasimizin en değerli yerel temsilcileridir. Sorumluluk duygusunun ne kadar ağır bir yük olduğunu bu kardeşlerimiz çok iyi biliyorlar. Bu misyonlardan siyasete bismillah demek; İlçesine, iline ve Türkiye’ye hizmet etmiş birçok isim var. Emaneti boşa çıkarmayan, sorumluluklarını yerine getiren her bir kardeşimizin önünde kapılar sonuna kadar açıktır. Vatanına ve milletine hizmet edenlerin aşamayacakları hiçbir engel yoktur. Cumhurbaşkanlığı’na “Muhtar bile olamaz” manşetlerinin atıldığı günlerden geldik. Aslında bu başlığı yazanlar muhtar kardeşlerime hakaret ediyorlardı. Yani muhtarlık övülecek bir makam değildir ve olamazsınız. Rabbim öyle bir makam nasip etti ki milletinin lütfuyla Cumhurbaşkanlığı makamına geldik.

ESKİ TÜRKİYE DÜŞÜNCESİNİ SONLANDIRDIK: Ülkemiz tarihinin en büyük yatırımlarını, en kapsamlı demokrasi reformlarını hayata geçirme fırsatı bulduk. Muğla’yı ve diğer 80 ilimizi her alanda 20 yıl öncesi ile kıyaslanamayacak seviyeye getirdik. Halkı ve halkın seçtiğini hor gören eski Türk zihniyetine son vererek, halkın seçtiği kişiye sahip çıkıncaya kadar geçtik.

SORUNLARI ÇÖZÜYORUZ: Muhtarlarımızın yetkilerini genişletmeye, özlük haklarını iyileştirmeye çalıştık. Cumhurbaşkanlığı kapısını muhtarlara açtık. Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde 38 bin muhtarımızla 52 görüşme gerçekleştirdik. Muhtarlarımız, dertlerini, taleplerini devletin en üst kademesiyle görüşme fırsatı buldular. Muhtarlarımız aracılığıyla birçok mahallemizin sorunlarını çözdük.

polatelihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu