Haber

Depremden sağ kurtulan Ebru, depremzedeler için gönüllü olarak çalışmaktadır.

KAHRAMANMARAŞ’taki depremde evi ağır hasar gören Ebru Kanlıdere (40), ailesiyle birlikte geldiği Ankara’da bölgeden tahliye edilen depremzedeler için Çankaya Belediyesi’nin oluşturduğu yardım dağıtım merkezinde gönüllü olarak çalışıyor.

Kahramanmaraş’taki 9 katlı apartmanı depremde ağır hasar gören Ebru Kanlıdere, annesi ve 3 kardeşiyle birlikte Ankara’ya taşındı. Çankaya Belediyesi Kanlıdere tarafından bölgeden tahliye edilen depremzedeler için Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonda oluşturulan yardım dağıtım merkezinde isteyerek çalışmaya başladı. Kanlıdere merkezde toplanan yardımları organize ederek ihtiyaç sahibi depremzedelere ulaştırıyor. Kanlıdere bölgeye gönderilecek yardımları bire bir organize ederek kolilere yerleştiriyor.

Deprem bölgesinden geldikten sonra evde yaşayamadığını söyleyen Ebru Kanlıdere, “Ben de depremzedeyim. Bir şeyler yapmak istedim. O yüzden geldiğim günden beri gönüllü olarak çalışıyorum. Anlayabiliyorum.” Depremzedelerimizin aileleri çok iyi. Onlarla empati kurabiliyorum. Buradan bir şeyler aldıklarında üzülüyorum, inciniyorum.” Ben de onlara ‘Üzülmeyin, ben de depremzedeyim’ diyorum.

habernizip.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu