Haber

Deprem bölgesine anlamlı yardım

İSTANBUL (İGFA) – Chobani Kurucusu ve CEO’su Hamdi Ulukaya, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden etkilenenlere yönelik yardım çalışmalarına destek amacıyla Airbnb Kurucu Ortağı ve Airbnb.org İcra Konseyi Lideri Joe Gebbia’yı dahil etti.

Chobani Kurucusu ve CEO’su ve Çadır Vakfı Kurucusu Hamdi Ulukaya, Airbnb Kurucu Ortağı ve Airbnb.org Yönetim Kurulu Başkanı Joe Gebbia, Kahramanmaraş-Kahramanmaraş krizi sonrası devam eden yardım çalışmaları için ABD’deki iş dünyasına yaptığı çağrıya son olarak. Türkiye’yi sarsan temelli deprem felaketi. destek verdi. Hamdi Ulukaya ve Joe Gebbia, Türkiye’deki depremlerden etkilenenlere yardım için toplam 800 bin dolar bağışlayacaklarını açıkladı.

Söz konusu iş birliği kapsamında Airbnb ve Hamdi Ulukaya’nın yaptığı bağış, ABD’nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından biri olan ve Türk ve Türk-Amerikan halkı için yüksek etkili sosyal yatırımlar yapan Turkish Philanthropy Funds’a (TPF) yapılacak. topluluklar. Gebbia ve Ulukaya, Türkiye’de deprem yardımı kapsamında çalışan sivil toplum kuruluşlarına 400 bin dolar olmak üzere toplam 800 bin dolar bağış yapacak. Hamdi Ulukaya’nın yaptığı bağış doğrudan TPF’ye yapılırken, Gebbia’nın bağışı, kriz zamanlarında insanlara ücretsiz geçici barınma sağlayan bağımsız bir sivil toplum kuruluşu olan TPF’nin yönetimindeki Airbnb Ev Sahipleri ve dünyanın dört bir yanındaki kuruluşlar tarafından desteklendi. . Airbnb.org aracılığıyla, depremden etkilenenlerin geçici konutlara taşınması için kullanılacaktır.

asarcikajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu