Haber

CHP’li Kuşoğlu’ndan HDP itirafı! Seçimlerde işbirliği yapmak istiyoruz.

Seçimlere kısa bir süre kala 6-Masa hala adayını çıkaramadı. İttifak ortakları arasında genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’na yeterli takviye bulamayan CHP’li üst düzey isimler, gizli ortak HDP’yi açıktan övmeye başladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, katıldığı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. TV 100’e konuk olan Kuşoğlu, Altı Masa’nın HDP ile ilişkisi hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

HDP’yi dışlamanın yanlış olduğunu söyleyen Kuşoğlu, Altmış Masa’nın HDP ile ilgili bir girişiminin mutlaka olacağını söyledi.

“SEÇİMLERLE İŞBİRLİĞİ YAPMAYI İSTİYORUZ”

Kuşoğlu’nun HDP ile ilgili açıklamaları şöyle oldu:

Hazineden yardım alıyorlar. Ne de olsa Türkiye’nin partisi. Türk vatandaşlarının oy kullandığı ve oraya getirdiği bir parti. Akraba olacağız. Her partinin bir bağlantısı vardır. Doğal olarak Altılar Tablosunda yoklar ama seçimlerle ilgili yapılabilecek bir işbirliği yapmak isteriz. Bunda yanlış bir şey görmüyorum. Biliyorsunuz ki ne AK Parti ne de MHP bu konuda bir sakınca görmüyor. Anayasa değişikliği için gittiler, ziyarette bulundular.“HDP’yi dışlamak yanlış olur”

Onları bir türlü kazanamayız. Bunları dışlamak en az 6 milyon seçmeni dışlamak demektir. Bu işler yanlış olur. HDP ile ilgili soru işaretimiz var. O etiketten kurtulduklarında mutlaka tam bir Türk partisi olarak bu faaliyetlere katılabileceklerdir.

“BULUŞLAR YAPILACAK”

Onların da bu seçimde önemli bir rolü var. Oyların en az yüzde 10’unu alan parti. Bakın biz seçimde yüzde bir buçuk partileri düşünüyoruz. Yüzde 10’luk bir partiyi kimse görmezden gelemez. Bu nedenle elbette HDP ile ilgili bazı girişimlerde bulunulacaktır. Geçenlerde Akşener Bey de Diyarbakır’a gitti. Çok güzel ve olumlu yorumları vardı.

haber-sarayonu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu