Haber

Bursaspor, biber gazıyla saldırıya uğrayan çocuğu ziyaret etti

Bursaspor’un yöneticisi, teknik heyeti ve futbolcuları, Trabzonspor forması ile kaldırımda otururken yüzlerine biber gazı sıkılan 9 yaşındaki Yusuf Buyruk Bolat ve ailesini evlerinde ziyaret etti.

Yeşil-beyazlı kulüpten yapılan açıklamaya göre, ziyarete Bursaspor Kulübü adına ikinci lider Metin Genç, futbol şube müdürü Sedat Topaloğlu, spor müdürü Mustafa Gönden, teknik direktör Murat Sözkesen, teknik heyet ve futbolcular katıldı.

Olaydan duyduğu üzüntüyü dile getiren Topaloğlu, “Şehrimizde iyilik, anlayış ve güzellik hakim ama bu tür olaylarla nadiren karşılaşabiliyoruz. Bu, Bursa’ya gölge düşüremez. Bursa’nın en büyük markası olan Bursaspor Kulübü olarak buradayız. biz de yanınızdayız. Yusuf Emir kardeşimiz için buradayız.” “Her zaman yanınızda olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.” İfadesini kullandı.

Ziyaretin ardından futbolcuların imzaladığı Bursaspor ve Trabzonspor formaları Yusuf Emir’e hediye edildi.

Sadi Etkeser İlkokulu 4’üncü sınıf öğrencisi Yusuf Buyruk Bolat, ikamet ettikleri caddenin kaldırımında arkadaşıyla birlikte otururken yanına bisikletle yaklaşan Veysel İ.’nin (31) biber gazıyla saldırısına uğradı. 29 Ekim’de Osmangazi ilçesine bağlı Dikkaldırım Mahallesi’nde bulunan ve bir süre hastanede tedavi gördükten sonra hastaneye kaldırıldı. Taburcu edildi. Polis tarafından gözaltına alınan Veysel İ, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

tefenni-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu