Ekonomi

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’den Akşener’e Davet

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, GÜZEL Partisi Genel Başkanı Meral Akşener’in altılı tabloyla ilgili açıklamaları “Bu açıklama İYİ Parti’nin artık 6’lı masada olmadığını gösteriyor. Ya tek başına hareket ederse ya da Cumhur İttifakı ile hareket ederse memnun oluruz.”söz konusu.

Destici, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, depremzedelerin yaralarının sarılmasına öncelik vereceklerini belirtti. Partililerle birlikte deprem bölgesini ziyaretlerine devam edeceklerini kaydeden Destici, hayat normale dönene kadar bölgede olacaklarını söyledi.

“Kılıçdaroğlu HDP ile de görüşebilir”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Sol Parti ve Türkiye İşçi Partisi ile görüştüğünü hatırlatan Destici, Kılıçdaroğlu’nun önümüzdeki günlerde HDP ile de görüşebileceğini söyledi.

Akşener’in altılı masanın adaylık sürecine ilişkin açıklamalarına da değinen Destici, şunları söyledi: “İYİ Parti ve Genel Başkanı Meral Akşener Hanım başından beri Kılıçdaroğlu’nun kazanamayacak aday olduğunu ifade etti. Kazanacak cumhurbaşkanı adayının gösterilmesi gerektiğini hep söyledi.”dedi.

Cumhurbaşkanlığına çağrıldı

Destici, “Kendisinin bu açıklaması FINE Parti’nin artık 6’lı masada olmadığını gösteriyor. Ya kendi yolunda devam ederse ya da Cumhur İttifakı ile birlikte hareket ederse memnun oluruz. Bundan daha önce de çok istekli olduğumu söyledim. Cumhur İttifakı’nın genişletilmesi üzerine.”değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu