Haber

Bandırma’da Karateciler Kemer Yükselme Sınavında Başarılı Oldu

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde Gençlik Hizmetleri ve Sporİlçe Müdürlüğü bünyesinde eğitimlerine devam eden karateciler, kemer terfi sınavında sertifika ve kemerlerini Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal’ın elinden aldı.

Karate Federasyonu’nun yıllık faaliyet programında yer alan ve 4’er aylık dönemler halinde yılda 3 kez düzenlenen son kemer terfi sınavı Bandırma Karatecileri için tamamlandı. Karatecilerin her biri, kendi seviyelerini bir sonraki aşamaya taşıma çabalarında başarılı olarak kemerlerini ve sertifikalarını almaya hak kazandılar.

Levent Karaçay yönetiminde yürütülen faaliyetlerde hak ettikleri sertifika ve kemerler düzenlenen törenle sporculara verildi. Etkinliğe Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal, Gençlik Hizmetleri Spor Bölge Müdürü Hüseyin Elüstü, Milli Hakem Murat Yanmaz, aileler ve sporcular katıldı. Sporcular ilk olarak kısa bir gösteri yaparak izleyicilerin beğenisini kazandı. Daha sonra sporculara bir önceki turnuvada aldıkları sertifika, kemer ve madalyalar Kaymakam Aksakal tarafından verildi.

Kaymakam Engin Aksakal ise sporun faydalarından bahsederek, her çocuğun sporla ilgilenmesi gerektiğinin altını çizerek, başarılı sporcuları tebrik etti. Etkinlik velilerin hazırladığı ikramlarla sona erdi. – BALIKESİR

melikgaziajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu