Haber

Bakanlık, ‘depremden etkilenen 9 çocuğa İsmailağa cemaatinin Kuran kursuna verildiği’ iddiasını yalanladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde 9 depremzedeye İsmailağa cemaatine ait yatılı Kuran kursu verdiği haberini yalanladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Sakarya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yetkililerinin konuşmaya konu olan Kur’an kursuna giderek okul müdürü ve çocuklarla toplantılar yaptığı belirtildi. kurs

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ekiplerimiz Kur’an kursu resmi kayıtlarında bulunan öğrenci sayısının 45 olduğunu, kursta bulunan 36 çocuğumuz olduğunu, kursta bulunan çocukların Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaralarının resmi makamlarla eşleştiğini tespit etti. Kur’an kursuna gitmeyen çocuklarımızdan 9’u örgün eğitim kapsamında okullarında.Haberlerde depremzedelerin Kur’an kurslarına veya rastgele bir cemaate verildiği iddiaları, iddia, gerçeği yansıtmamaktadır.

VAKIF MÜDÜRÜ ‘ÇOCUKLAR BURADA’ DEDİ

DW Türkçe’den Alican Uludağ’ın haberinde, Antep’te babasını kaybeden 9 çocuğun anneleriyle birlikte Sakarya’ya getirildiği, çocukların babasız olarak Sakarya Adapazarı’ndaki Mekke Mescidi-Hanife Akın Kuran Kursu’na verildiği belirtildi. anneler

Haberde açıklamasına yer verilen vakıf yöneticisi, “Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş bizi arayıp ‘Böyle çocuklar var. Onlara yer açar mısınız?’ Çocukları aldık dedi.Çocuklar beyin sarsıntısı geçirdikleri için psikolojik destek aldılar.Biz de burada bu çocukları bir nevi savunduk.Onlar kursta kalıyorlar.Burada 9 çocuk var.2 tanesi annesinin yanına gitti. . 7 tanesi burada.” (HABER MERKEZİ)

dernekpazarihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu