Haber

Bahçelievler’de kaza yapan sürücünün tepkisi: Nasıl kurtuldum bilmiyorum

İstanbul’un Bahçelievler ilçesine bağlı Yenibosna ilçesi D-100 karayolu üzerinde Edirne istikametinde seyir halinde olan kamyonetin sürücüsü Erdal Kızılkaya, direksiyon hakimiyetini kaybederek aynı istikamette seyir halindeki TIR’a çarptı.

Kimsenin yaralanmadığı kazada, kamyonetin sürücü bölümü kullanılamaz hale geldi. Murat Servi’nin kullandığı kamyonetin yan tarafı hasar gördü.

Olay yerine gelen polis ekipleri güvenlik önlemi alırken, kaza nedeniyle D-100 karayolunda trafik yoğunluğu oluştu.

Kazaya karışan araçların kaldırılmasının ardından karayolundaki trafik akışı normale döndü.

“Allah korudu, sadaka verdik”

Sürücü Erdal Kızılkaya, kazayı şu sözlerle anlattı:

Önümde bir kamyonet durdu, onun önünde bir taksi durdu ve onun önünde de bir taksi durdu. Hepsini gördüm. Sağdan ve soldan gelen araçlar birbirine çarptı ve ardından durdu. Ben de sola sinyal verdim, kendi şeridimde arkadan gelen araçları gördüm, sol şeritteki araç bana çarptı, ‘ölmüş olmalıyım’ dedim. Kaza böyle oldu. Oradan nasıl çıktım bilmiyorum, Allah bizi kurtardı, sadaka verdik. Ben öldüm dedim kaygı sonradan geldi. Bakın ben aracın bu durumundan nasıl kurtuldum bilmiyorum. Bir veya iki saniye sonra olsaydı, tamamen gitmiştik.

“Kamyon şoförü şerit değiştirmeye çalıştı”

Murat Servi dedi ki:

Kazayı hiç fark etmemiştim. Sol şeritten geliyordum. Yolda bir iki araç durdu. Kamyonet sürücüsü araçlara çarpmamak için şerit değiştirmeye çalıştı. Ayna kelebek hayatım boşa gitti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu