Haber

Adıyamanlı gazetecilere Kayseri’den ‘büyük’ ​​kolaylık

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin deprem bölgesindeki çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen ve koordinasyonunu Kayseri Valiliği’nin üstlendiği Adıyaman Konteyner Pres Sahası kısa sürede tamamlanarak basın kuruluşlarının hizmetine açıldı.

Deprem bölgesinde yer alan ve afetten büyük ölçüde etkilenen Adıyaman’da medya ve basın faaliyetleri de sekteye uğrarken, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin üstlendiği konteyner pres sahasının hayata geçirilmesi için Kayseri Valiliği çalışma başlattı. Bu doğrultuda inşaat faaliyetlerini hızlı bir şekilde yürüten Büyükşehir Belediyesi, 20 konteynerden oluşan Adıyaman Konteyner Pres Sahası’nı tüm altyapı çalışmaları ile birlikte ortalama 1 haftada tamamladı.

“ADİYAMANIMIZIN VE BASINIMIZIN YANINDAYIZ”

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanarak hizmete hazır hale getirilen Adıyaman Konteyner Pres Sahası ile ilgili konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Sıcaktan etkilenen diğer illerimizin ihtiyacı olan yerde biz oradayız mantığıyla hareket ediyoruz. depremdir. Adıyaman ilimizde kamuoyunu bilgilendirme görevini de yürüten yerel basın mensuplarımızın medya ve basın faaliyetlerini yürütecekleri yerlere ihtiyaç duyduklarını öğrenince hızla kolları sıvadık. Bugün çok şükür Adıyaman Konteyner Pres Sahasını yine kısa sürede tamamladık. Adıyaman’ımıza ve ülkemize hayırlı olsun. Allah onlara her zaman güzel haberler versin” dedi.

VALİ ÇİÇEK VE İLÇE BELEDİYELERİNDEN TEŞEKKÜRLER

Kahramanmaraş’taki görevinin ardından Adıyaman’a görev yapan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Lider Büyükkılıç’a “Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a teşekkür ediyorum” derken, Kayseri’nin ilçe belediye başkanları Büyükkılıç’a teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu